W Sopocie chcą TV Trwam. Kto głosował?

am
25.02.2012 12:07
SESJA RADY MIASTA PODCZAS KTÓREJ SLUCHACZE RADIA MARYJA I TELEWIDZOWIE TELEWIZJI TRWAM PROTESTOWALI PRZECIWKO NIE PRZYZNANIU KONCESJI TELEWIZJI TRWAM NA NADAWANIE W MULTIPLEKSIE.

SESJA RADY MIASTA PODCZAS KTÓREJ SLUCHACZE RADIA MARYJA I TELEWIDZOWIE TELEWIZJI TRWAM PROTESTOWALI PRZECIWKO NIE PRZYZNANIU KONCESJI TELEWIZJI TRWAM NA NADAWANIE W MULTIPLEKSIE. (fot. Rafał Michałowski/ AG)

PiS za, PO oburzona. Kto będzie oglądał?

Podczas sopockiej sesji rady miasta radni PiS, Wieczesław Augustyniak (Samorządność) i Grażyna Czajkowska (Kocham Sopot) głosowali przeciwko decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która nie przydzieliła TV Trwam koncesji na cyfrowe nadawanie naziemne.

Radni protestowali ze względu na swoich wyborców, mieszkańców Sopotu, którzy poprosili ich o interwencję. Sami twierdzą natomiast, że nie oglądają tej stacji. Ale rozumieją osoby starsze, które utożsamiają się z tą telewizją.

Radni PO głosowali przeciwko tej rezolucji, uznając że jest wiele ważniejszych spraw, którymi powinna zająć się rada, a decyzja KRRiT dotycząca TV Trwam jest uzasadniona, gdyż nie spełnia ona wymogów, poza tym jest ona wciąż dostępna za pośrednictwem telewizji satelitarnej i kablowej.

Za przyjęciem rezolucji zagłosowało aż 12 z 21 sopockich radnych.

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (1)

  • Gość: aga

    Oceniono 4 razy 0

    acha..czyli Rydzyk jest świety i nie musi tak jak inni kupować koncesji?? a moherowe skoro chcą to niech mu dadzą kilka milionów na koncesję. albo zajma się kużwa wnukami! nie mam słów na to co się dzieje ....;/ żal

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX