Kurski został blogerem. Naśmiewa się z Ryszarda Krauze: "Na układach, złamanego grosza nie zarobił"

pp
30.12.2011 08:52
Ryszard Krauze i Jacek Kurski

Ryszard Krauze i Jacek Kurski (AG)

Pierwszym celem blogera Jacka Kurskiego został Ryszard Krauze, najbogatszy człowiek na Pomorzu.

Jacek Kurski od czasu odejścia z PiS tworzy, wraz ze Zbigniewem Ziobro i Tadeuszem Cymańskim partię Solidarna Polska. Europoseł zaczął już odczuwać skutki odsunięcia od głównego nurtu polityki i mniejszego zainteresowania mediów. Dlatego tuż przed Świętami założył blog "Aromaty w kwiatach".

Jak tłumaczy w pierwszym wpisie:

- Musiałem się więc przełamać i zacząć pisać. Nie tak często jak inni "nałogowi" blogerzy, ale co jakiś czas. Dla dobra sprawy.

Na kolejny wpis trzeba było czekać aż tydzień. Poseł zauważył, że na liście leków refundowanych znalazł się jeden produkowany przez Bioton, kontrolowany przez Ryszarda Krauze, milionera z Gdyni.

- Znalezienie się na tej liście, jak powszechnie wiadomo, otwiera perspektywę stałych przychodów i pozycji na rynku. Tymczasem jak podało radio RMF, dzień przed opublikowaniem listy przez ministerstwo zdrowia jeden z właścicieli Biotonu Ryszard dokupił na Giełdzie 119 mln sztuk akcji tej spółki - pisze Kurski.

Poseł, który przegrał już szereg procesów o zniesławienie jest jednak bardzo ostrożny:

- Nie dopuszczam nawet myśli, że za owym zakupem mogła by się kryć jakakolwiek tajemna wiedza. Nie daj Boże, przeciek. Dlatego dla dania odporu różnym złym językom, frustratom i zawistnikom, w trosce o dobre imię i nieposzlakowaną opinię Ryszarda Krauzego, nie byłoby od rzeczy gdyby tej transakcji przyjrzała się Komisja Nadzoru Finansowego.

Ryszard Kraze jeszcze w latach 90. zasłynął swoją skutecznością w zdobywaniu państwowych kontraktów. Kurski na koniec wystawia mu więc ironiczną laurkę:

- Jak powszechnie wiadomo Ryszard Krauze jest takim samym obywatelem jak każdy inny Kowalski. Nigdy nie korzystał z jakiegokolwiek uprzywilejowania w relacjach z władzą. A więc tym bardziej na dobrych układach z nią złamanego grosza nie zarobił.

 

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (13)

 • Gość: lewie

  Oceniono 11 razy 7

  a co najważniejsze pan Krauze nie ukrywa się za immunitetem poselskim przed płaceniem mandatów za łamanie przepisów drogowych.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 9 razy 7

  Ciekawe czy Jacuś te słowa o układach to pisał ze "swojej" leśniczówki:))))

 • Gość: mnietek

  Oceniono 5 razy 5

  Przyganiał kocioł garnkowi

  Pokaż starsze odpowiedzi (1)

 • Gość: kozik

  Oceniono 5 razy 5

  jak tam leśniczówka?

 • sw.patryk

  Oceniono 8 razy 4

  Nie wiem, jakie zarzuty wisza nad panem Krauze,ale wiem,ze dzieki niemu sporo ludzi mialo / ma prace. Co zawdzieczamy tej wszy Kurskiemu ?

 • p_3p

  Oceniono 5 razy 3

  "na układach grosza nie zarobił"
  A ty śmieszny pośle pochwal się, ile na układach zarobiłeś?

 • kroquss

  Oceniono 6 razy 2

  Trzeba być ostatnią gnidą aby oczerniać kogoś kto odprowadza dziesiątki milionów podatku do skarbu państwa i zapewnia setki miejsc pracy.
  A Pan panie Kurski ze swoimi rewelacjami proszę iść do prokuratury jeśli w sądzie okaże się że ma Pan racje osobiście przeproszę

 • rezun-one

  Oceniono 2 razy 2

  @Gość: kozik
  No własnie, Kurski na układach umie zarabiać. Kupić za bezcen teren z leśniczówką kosztem mieszkających tam ludzi. Ja bym się bał, że mi kiedyś ktoś kura podłoży, spać to tam spokojnie nie można.

 • 12plast

  Oceniono 4 razy 0

  Sam debil nic konkretnego nie potrafi zrobic ale Krauzemu zazdrosci.Swoja droga kto czyta blogi tego imbecyla

 • Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX