Kto z Trójmiasta wystąpi w "Mam Talent?

st
29.07.2011 11:04

Materiały prasowe

Zakończyły się castingi do programu "Mam Talent?. Trójmiasto reprezentować będą trzy zespoły.

Jurorzy wybrali 40 finalistów, którzy wystąpią w programach na żywo. Pierwszy odcinek będziemy mogli obejrzeć we wrześniu. Z Trójmiasta zakwalifikowały się trzy zespoły: DPS Kollektiv, Mira-Art oraz White Slide.

White Slide

Grupa White Slide z Gdańska powstała w 2004 roku. W kwalifikacjach dziewczyny pokazały styl tańca pochodzący z Jamajki, nazywany dancehall. W programie grupę reprezentowało 5 dziewczyn: Marta „Pony” Machińska, Sylwia Martys, Dominika „Domi” Peszel, Marta „Marcia” Żukowska, Karolina „Dyliszys” Dylewicz.

Każda z nich specjalizuje się w innych formach tanecznych, min. hip- hop, house i jazz. Specjalistką od dancehallu w tej grupie jest Domi, która przygotowała choreografię do eliminacji w programie „Mam Talent”. Dziewczyny z zespołu pochodzą z Gdańska, Olsztyna i Człuchowa, ale trenują w Trójmieście. Ostatnio zdobyły 1 miejsce na zawodach dancehall'owych w Człuchowie w kategorii „formacja dancehall”, Domi jest finalistką Dancehall Queen Polska.

 

 Gatt Mira Art

 

Grupa pokazała w programie taniec akrobatyczny na ringu ( ariel hop) w wykonaniu Anny Górnej i Anny Kwitniewskiej. Choreografię przygotowała trenerka zespołu Mira Kister.

Anna Górna ma 24 lata. Przygodę z gimnastyką artystyczną rozpoczęła w  wieku 6 lat. Była w kadrze narodowej, trzykrotnie uczestniczyła w Mistrzostwach Świata i Europy. Obecnie pracuje w Szkole Baletowej w Gdańsku jako pedagog. Od 2 lat trenuje w zespole Gatt Mira - Art. 

Anna Kwitniewska to 6-cio krotna Mistrzyni Polski Seniorek w gimnastyce artystycznej. Wielokrotnie uczestniczyła w Mistrzostwach Świata i Europy. Była także na olimpiadach w Atlancie i Sydney. Jest asystentką w Katedrze Sportu Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. W Gatt Mira Art jest od 8 lat

 

DPS Kollektiv

Tancerze, którzy tworzą grupę stanowią czołówkę polskiej undergroundowej sceny street dance. W skład ekipy wchodzą: Jolanda, Kari, Batman, Pablo oraz B-Boy Meks. W DPS czyli Dobrym Polskim Stylu tańczą reprezentanci i specjaliści od wszystkich stylów mieszczących się w szeroko pojętym street dance: hip-hop, house, popping & boogaloo, locking, krumping oraz b-boying. Wspólnie uczą w szkole tańca Da Soul Kids w Gdańsku.

Zostań fanem Namonciaku na Facebooku